AI v Česku.
Kde na to vzít?

21. April 2021 (14:00-15:30)

Dovolujeme si Vás pozvat na panelovou diskusi s názvem AI v Česku. Kde na to vzít?, která se uskuteční 21. dubna od 14:00 virtuálně. Debatu pořádáme ve spolupráci s Hospodářskými novinami, odborné partnerství poskytuje prg.ai. Sledovat ji můžete na iHNed.cz, na našem Youtube nebo Facebooku.

Česká republika rozhodně netrpí nedostatkem odborníků v oblasti AI. Experti vidí problém zejména ve financování českých startupů a vědy. Ekosystém obecně nemá dostatečnou podporu z veřejných zdrojů, a i kvůli tomu se nemohou startupy rozrůst do rozměrů technologických gigantů jako jinde ve světě. Místní vědecká komunita nemá dostatek grantových příležitostí a prostředků provádět základní výzkum, který je často velmi nákladný. Nedokážeme dobře zaplatit studenty z dostupných zdrojů a zajistit jim dlouhodobě příznivé podmínky v takových kvantitách jako na západě nebo v severských zemích. K rovnocenným podmínkám a zachování nezávislosti v oblasti AI by mohla přispět systemizace investicí, založení fondu pro financování menších projektů a větší komunitní vzdělávání v oblasti umělé inteligence. To by mohlo vyvolat celospolečenskou poptávku a vytvořit příznivý ekosystém pro inovace, jako je to například v Izraeli.

Panelisté:

🦾 David Čaněk, CEO, Memsource

🦾 Andrej Kiska, General Partner, Credo Ventures

🦾 Matouš Kostlivý, University Relations, Valeo R&D centre Prague

🦾 Jan Míča, vedoucí Oddělení Evropské digitální agendy, Úřad vlády ČR  

🦾 Josef Šivic, ELLIS Unit Prague, CIIRC ČVUT

Moderátorka:

🦾 Sara Polakprg.ai / Aspen Young Leaders Program alumna

Do diskuse se budete moci zapojit i Vy online dotazy v průběhu debaty prostřednictvím Sli.do pod heslem #AspenAI.

Těšíme se na Vaši virtuální účast!

Share this on social media

Support Aspen Institute

The support of our corporate partners, individual members and donors is critical to sustaining our work. We encourage you to join us at our roundtable discussions, forums, symposia, and special event dinners.