AI v Česku.
Lepší, než si myslíte!

27. January 2021 (14:30-16:00)

Dovolujeme si Vás pozvat na panelovou diskusi s názvem AI v Česku. Lepší, než si myslíte!, která se uskuteční 27. ledna od 14:30 virtuálně. Debatu pořádáme ve spolupráci s E15. Sledovat ji můžete na Mall.TV nebo na našem Facebooku.

Technologie využívající umělou inteligenci (AI) jsou všudypřítomné a setkáváme se s nimi v každodenním životě. Raketový růst implementace AI je doprovázen nejistotou a neporozuměním. Proto je nezbytné, aby byl pojem AI demystifikován a rozšířilo se povědomí o její prospěšnosti mezi širokou veřejnost.

Důležitý je i multidisciplinární přístup k AI, který však v České republice čelí překážkám, jako je skepticismus či nedostatek spolupráce mezi státní a soukromou sférou, univerzitami a dalšími aktéry. Česká republika se může chlubit špičkovými odborníky a má potenciál stát se světovou velmocí v AI. Ale jak na to?

Vystupující:

🦾 Pavel Kordíkproděkan pro spolupráci s průmyslem, ČVUT / spoluzakladatel Recombee a unico.AI

🦾 Tomáš Mikolovsenior researcher, CIIRC ČVUT

🦾 Jakub Nešetřil, zakladatel a CEO, Česko.Digital

🦾 Michal Pěchouček, CTO, Avast / profesor, ČVUT

🦾 Marek Rosa, zakladatel, CEO a CTO, GoodAI a Keen Software House

V rámci debaty budou prezentovány výsledky české části srovnávací studie Umělá inteligence v soukromém a veřejném sektoru v Polsku a České republice, která vznikla ve spolupráci Aspen Institute Central Europe s polským Centrem pro mezinárodní vztahy (Centrum Stosunków Międzynarodowych – CSM). Českou část studie zpracovali Daria Hvizdalovapartnerka v Mainware/JHV ENGINEERING, a Martin Faťun z Technologického centra Akademie věd ČR.

Prezentace AI studie:

🦾 Daria Hvizdalova, partner, Mainware / JHV Engineering

Moderátorka:

🦾 Sara Polak, prg.ai, Aspen Young Leaders Program alumna

Do diskuse se budete moci zapojit online dotazy v průběhu debaty prostřednictvím Sli.do pod heslem #AspenAI.

Těšíme se na Vaši virtuální účast!

Share this on social media

Support Aspen Institute

The support of our corporate partners, individual members and donors is critical to sustaining our work. We encourage you to join us at our roundtable discussions, forums, symposia, and special event dinners.