Ředitelé ZŠ: Jak se připravit na roli ředitele?

01. June 2021 (14:00-15:30)

Dovolujeme si Vás pozvat na veřejnou debatu s názvem Ředitelé ZŠ: Jak se připravit na roli ředitele?, která se uskuteční virtuálně 1. června od 14:00. Debata je určená odborné i široké veřejnosti a pořádáme ji ve spolupráci s odborným partnerem redakce Řízení školy a Národním pedagogickým institutem. Sledovat ji můžete na našem Youtube nebo Facebooku.

Ředitelé základních škol jsou klíčovými hráči, protože jsou to právě oni, kdo v roli manažerů řídí vzdělání na lokální úrovni a bez jejich přispění a přesvědčení nemá žádná pozitivní změna ve vzdělávacím systému šanci na úspěch. Jsou ale na tuto širokospektrální pozici dostatečně a včas odborně připravováni? Kdo by jim měl komplexní vzdělání a podporu poskytovat? Kdy by tato příprava měla začít / probíhat? Jak ředitelům může v přípravě pomoci plánovaný tzv. střední článek podpory?

Na tyto a další otázky budou hledat odpovědi tito odborníci:

🎤 Martina Běťáková, vedoucí oddělení podpory škol, MŠMT

🎤 Ondřej Andrys, Česká školní inspekce

🎤 Vít Beran, Ředitel naživo / ZŠ Kunratice / Pomáháme školám k úspěchu

🎤 Tomáš Bouda, Ostravská univerzita

🎤 Luboš Lisner, ZUŠ Štefánikova / Akademie Libchavy 

Moderátor:

🎤 Tomáš Feřtek, odborný konzultant, EDUin

Jedná se o druhou ze série debat na téma ředitelů / ředitelek základních škol. První s názvem Ředitelé ZŠ: Kapitáni českého školství? se zaměřila na důležitost vztahu mezi zřizovatelem a vedením školy.

Do diskuse se budete moci zapojit i Vy online dotazy v průběhu debaty prostřednictvím Sli.do pod heslem #AspenEDU.

Těšíme se na Vaši virtuální účast!

Share this on social media

Support Aspen Institute

The support of our corporate partners, individual members and donors is critical to sustaining our work. We encourage you to join us at our roundtable discussions, forums, symposia, and special event dinners.