Přednáška bývalého prezidenta Evropské centrální banky

Aspen Institute Prague a Prague Twenty organizují v pátek 21. června 2013 v 10:00 hod v Kaiserštejnském paláci na Malostranksém náměstí 23, Praha 1 veřejnou přednášku s názvem “Euro – jeho minulost a budoucnost”, na které vystoupí tito řečníci:

  • Jean-Claudet TRICHET, předseda správní rady Bruegel, prezident Evropské centrální banky v letech 2003 – 2011
  • Marek BELKA, prezident Polské národní banky
  • Zdeněk TŮMA. KPMG Česká republika, guvernér České národní banky v letech 2000 – 2010

Úvodní slovo pronese Radek ŠPICAR, ředitel Aspen Institute Prague. Diskuzí provede Vladimír DLOUHÝ, předseda správní rady Prague Twenty.

Jak již název přednášky napovídá, řečníci okomentují úspěchy i selhání společné evropské měny. Situaci eura popíše Jean-Claude TRICHET v přednášce s názvem Towards a quantum leap in the economic and financial governance of the Euro area (Směrem ke kvantovému skoku ekonomického a finančího řízení eurozóny). Marek BELKA se představí s přednáškou pod názvem Thoughts from the periphery (Zamyšlení z periferie). Jejich příspěvky doplní Zdeněk TŮMA s vystoupením Myths and truth about euro (Mýty a pravdy o euru).

Share this on social media

Support Aspen Institute

The support of our corporate partners, individual members and donors is critical to sustaining our work. We encourage you to join us at our roundtable discussions, forums, symposia, and special event dinners.