AI v Česku.
Co s evropskou regulací?

29. June 2021 (14:00-15:30)

Dovolujeme si Vás pozvat na panelovou diskusi s názvem AI v Česku. Co s evropskou regulací?, která se uskuteční 29. června od 14:00 virtuálně. Debatu pořádáme ve spolupráci s Hospodářskými novinami, odborné partnerství poskytuje prg.ai, technickou podporu Paralelní Polis. Debatu můžete sledovat na našem Youtube nebo Facebooku.

Jedná se o již třetí debatu ze série AI v Česku. Jak jsme v předešlých dvou debatách poukázali (AI v Česku. Lepší, než si myslíte! a AI v Česku. Kde na to vzít?), umělá inteligence je širokosáhlý vědní obor, který má záběr od statistiky, přes programování, až po filosofii. Proto jsou představy o AI velmi různorodé – hlavně, když se jedná o její regulaci.

Jednou ‘regulační’ érou právě procházíme v Evropské unii. Jako jeden z hlavních pilířů plošně plánované regulace na úrovní EU má být zavedena kategorie tzv. „vysoce rizikových AI systémů“. Hodnota dat a využití algoritmů je ale individuální. Jaký bude tedy proces vyhodnocení, zda jsou riziková? Ačkoli za regulací stojí dobré úmysly, podle odborníků může zpomalit nasazení technologií v Evropě a snížit konkurenceschopnost podnikatelů a startupů. Jak bychom měli k regulaci AI přistupovat?

Panelisté:

🦾 Marek Havrda, GoodAI

🦾 Dalibor Kačmář, ředitel pro technologické standardy, Microsoft ČR a Slovensko

🦾 Jan Klesla, národní koordinátor pro centra umělé inteligence

🦾 Martin RehákCEO & Founder, Resistant AI

🦾 Veronika ŽolnerčíkováÚstav práva a technologií, Právnická fakulta Masarykovy univerzity

Moderátorka:

🦾 Sara Polakprg.ai / Aspen Young Leaders Program alumna

Do diskuse se budete moci zapojit i Vy online dotazy v průběhu debaty prostřednictvím Sli.do pod heslem #AspenAI.

Těšíme se na Vaši virtuální účast!

Share this on social media

Support Aspen Institute

The support of our corporate partners, individual members and donors is critical to sustaining our work. We encourage you to join us at our roundtable discussions, forums, symposia, and special event dinners.