Kam kráčíš, Česko 2020

19. November 2020 (8:50 - 14:30)

Dovolujeme si Vás srdečně pozvat na výroční konferenci Aspen Institute Central Europe Kam kráčíš, Česko 2020, která se bude konat 19. listopadu ONLINE. Hlavním tématem letošní konference bude RESTART STŘEDNÍ EVROPY. Konferenci organizujeme ve spolupráci s mediálním domem Economia.

Program

 

Konferenční brožura

 

Restart střední Evropy

Jak restartovat střední Evropu? Na doporučení ke zvládnutí pandemické krize a k ekonomické obnově budou reagovat Andrej Babiš, předseda vlády ČR, rakouský kancléř Sebastian Kurz, rakouská spolková ministryně pro EU a ústavu Karoline Edtstadler a místopředseda vlády ČR Karel Havlíček. Exkluzivní studii k danému tématu představí Dan Svoboda, vedoucí partner společnosti McKinsey.

Přidejte si panel do kalendáře

 

Strategie velkoměst — cesta k novému normálu

Jaké změny pandemie přinesla do středoevropských metropolí a jak bude vypadat nový normál? Ptejte se primátorů hlavních měst zemí V4, kterými jsou Zdeněk Hřib (Praha), Gergely Karácsony (Budapešť), Rafał Trzaskowski (Vašava) a Matúš Vallo (Bratislava). Debatu doplní exkluzivní studie společnosti McKinsey.

Přidejte si panel do kalendáře

 

Jak pandemie mění Evropu?

Ivan Krastev, mezinárodně uznávaný politolog, autor světových bestsellerů, nabídne zamyšlení nad tím, jak pandemie změní (střední) Evropu.

Přidejte si panel do kalendáře

 

Obrana a vesmír: Příležitost pro vědu i průmysl

V oblasti bezpečnost-inovace navážeme na loňský průnik mezi civilním a vojenským výzkumem a vývojem, a inovacemi. V roce 2020 se nově zaměříme na vesmírné technologie. S Tomášem Pojarem, vedoucím expertní skupiny Aspen Institute CE a prorektorem CEVRO Institutu na panelu zasedne zástupce Vojenského zpravodajství a ředitel SATCEN Ladislav Stahl, Petr Bareš, předseda České vesmírné aliance/generální ředitel Iguassu Software Systems, Patricie Ondriašová z OHB System a Jan Souček z Ústavu fyziky atmosféry AV ČR.

Přidejte si panel do kalendáře

 

Digitalizace: nový impulz pro ekonomiky střední Evropy

Digitalizaci jakožto nový impulz pro ekonomiky střední Evropy představí Petr Šmíd, ředitel marketingu Google pro střední a východní Evropy.

Přidejte si panel do kalendáře

 

Kontext školního neúspěchu: Sociální problémy a financování

Danielem Prokopem, vedoucím expertní skupiny Aspen Institute CE a zakladatelem PAQ Research, Danielem Münichem, ředitelem think-tanku IDEA při CERGE-EI, budeme diskutovat důležité faktory školního neúspěchu – sociální problémy a nedostatky financování v regionálním školství. Na panelu se připojí ministr školství, tělovýchovy a mládeže Robert PlagaZuzana Ramajzlová z Člověka v tísni, sopluzakladatel organizace Učitel naživo Jan Straka a nezávislý podnikatel Libor Witassek.

Přidejte si panel do kalendáře

 

Aspen Central Europe Leadership Award 2020

Konferenci uzavřeme slavnostním udílením Aspen Central Europe Leadership Award 2020.

Přidejte si panel do kalendáře

 

Konference letos proběhne online. Budete ji moci sledovat živě na stránkách ihned.czfacebooku Aspen Institute CE a Hospodářských novin, youtube HN nebo v iVysílání České televize, která je hlavním mediálním partnerem konference. Dotazy bude možné klást živě přes Sli.do pod #AspenAnnual.

Budeme se těšit na virtuální setkání!

Share this on social media

Support Aspen Institute

The support of our corporate partners, individual members and donors is critical to sustaining our work. We encourage you to join us at our roundtable discussions, forums, symposia, and special event dinners.