Vedení Aspen Institute Central Europe se ujme Milan Vašina

PRAHA (31. března 2020) – Novým výkonným ředitelem Aspen Institute Central Europe (AICE) se stane Milan Vašina (51). Od května 2020 se zapojí do vedení institutu a po převzetí všech náležitostí nahradí Jiřího Schneidera, který ve vedení institutu bude působit do konce června. Několik následujících týdnů oba společně věnují přípravě podzimního programu institutu a jednáním s jeho klíčovými odbornými partnery a sponzory.

Milan Vašina přichází do AICE z manažerského prostředí. Rodák z Přerova strávil většinu své profesní dráhy v telekomunikacích. Začínal jako šéf marketingové komunikace Radiomobilu, jenž na český trh přinesl značku mobilního operátora Paegas. Svému zaměstnavateli zůstal věrný po dalších více než dvacet let – postupně působil jako ředitel marketingu a následně generální ředitel slovenského mobilního operátora T–Mobile, respektive Slovak Telecom. Od roku 2011 byl generálním ředitelem českého T-Mobile. Od odchodu z vrcholového managementu v roce 2018 působí jako konzultant a kouč.

Na spolupráci s Milanem se vyloženě těšíme. Jeho bohaté zkušenosti z prostředí nadnárodních korporací budou pro jeho roli v čele institutu velmi užitečné,“ komentuje výběr předseda správní rady institutu Ivan Hodáč. „Očekáváme od něj, že naváže na práci svého předchůdce a posune aktivity institutu ještě dál směrem k roli nepřehlédnutelné platformy pro praktickou diskusi o společenském a ekonomickém směřování našeho regionu, což se nyní stává aktuálnější víc než kdykoli předtím,“ dodává Hodáč.

Práci institutu sleduji už delší dobu a jsem rád, že k ní mohu nyní přispět i vlastní trochou. Aspen Institute je díky svému založení i dosavadním výsledkům perfektně připraven být dějištěm odborné a apolitické debaty o tom, jak země našeho regionu co nejrychleji vyléčit ze škod, které jim způsobil a ještě způsobí nynější celosvětový boj s virem,“ říká Milan Vašina. „Jiří Schneider udělal v čele institutu velký kus práce, vnímám to jako závazek pro sebe i celý tým do budoucna,“ dodává Vašina.

Milan Vašina je absolventem Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Je členem správní rady nadace Dobrý anděl a členem Vědecké rady Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze.

O Aspen Institute Central Europe
Aspen Institute Central Europe je obecně prospěšná společnost se sídlem v Praze, která je od roku 2012 středoevropským partnerem globální sítě Aspen Institute. Slouží jako neideologická platforma, kde se mohou setkávat představitelé politiky, neziskového sektoru, byznysu a také osobnosti z oblasti umění, sportu či vědy. Cílem AICE je rozvíjet mezioborovou spolupráci a podporovat středoevropské lídry z různých oblastí v jejich osobním a profesním vývoji.

Share this on social media

Support Aspen Institute

The support of our corporate partners, individual members and donors is critical to sustaining our work. We encourage you to join us at our roundtable discussions, forums, symposia, and special event dinners.