FutureEdu: Budoucnost vzdělávání v digitální době

Ve středu, 15. září, proběhla odborná konference na téma FutureEdu: Budoucnost vzdělávání v digitální době. 

V rámci konference vystoupili významní hosté jako například  Salman Khan, zakladatel Khan Academy, ministr školství Robert Plaga či Andreas Schleicher z OECD.

Odborná konference si kladla za cíl přispět k definici vize českého vzdělávacího systému. Jejím obsahem bylo sdílení lokální dobré praxe, příkladů řešení definovaných výzev, diskuse mezi klíčovými institucionálními a státními stakeholdery a debata o světových trendech ve vzdělávání.

Konferenci pořádal Aspen Institute CE ve spolupráci s OperoPražským Inovačním InstitutemOtevřeno, z. s. a Institutem pro politiku a společnost, pod záštitou MŠMT a primátora hl. m. PrahyHlavními partnery byli Hlavní město Praha a T-Mobile. Partnerem konference byla Nadace České spořitelny. Hlavním mediálním partnerem bylo vydavatelství Economia, mediální partneři byli Řízení školy a Presloviny.cz.

Záznam konference můžete shlédnout ZDE nebo se podívejte na výstupy z konference v tomto dokumentu. Závěry a doporučení jsou k dispozici na tomto linku.

Dále si můžete přečíst rozhovor se Sal Khanem, který poskytl Hospodářským novinám.

 

Share this on social media

Support Aspen Institute

The support of our corporate partners, individual members and donors is critical to sustaining our work. We encourage you to join us at our roundtable discussions, forums, symposia, and special event dinners.